Detoxikace organismu

Každých 10 let se náš organismus zanáší jedním až půldruhým kilogramem toxických látek!

 

 

To jak jsme zaneseni je ovlivněno životním stylem a věkem. Toxiny mají vliv na zdraví, postupně poškozují chod buněk, nervů, hormonů, enzymů a dalších tělesných pochodů a orgánů. Organismus chápejme jako celek. Tělo je dokonalý systém. Slabost jednoho orgánu ovlivní chod a správné fungování celého těla. Intoxikovaný (zanesený) organismus je mnohem citlivější na různé podněty a náchylný k onemocnění. Takto fyzicky oslabené tělo může být labilní i psychicky, kdy sebemenší podnět už může nastartovat problém a tím se kruh uzavírá. 

 

Naše detoxikační orgány trpí!
Játra, ledviny, plíce, střeva, kůže, jsou neustále přetěžovány!

Proto jim při detoxikaci věnujeme zvýšenou podporu.

Co tedy dělat?

Pro pevné zdraví je důležitá pravidelná očista organismu. Tak jak jsme zvyklí uklízet dům či byt, měli bychom čistit i naše tělo a to nejen na povrchu, ale i zevnitř.


Proč detoxikovat organismus
Smyslem detoxikace je ulevit tělu (dát pryč to, co tam nepatří) a nastartovat jeho samo-léčící schopnosti. Organismus má obrovskou regenerační schopnost. Detoxikace znamená zbavit tělo odpadních – toxických látek. 

Jak se detoxikovat

  • Významnou roli při detoxikaci hraje voda, která je rozpouštědlem a nepostradatelná pro chemické procesy našeho organismu. Voda také napomáhá odstraňovat přes ledviny toxické látky z organismu.
  • Při detoxikaci je třeba věnovat zvýšenou pozornost našim detoxikačním orgánům (ledviny, játra, plíce, kůže), které jsou právě v tomto období daleko více zatěžovány.

  • Při detoxikaci je rovněž důležitá skladba stravy a regenerace

Doba potřebná pro detoxikaci

Rozhodující je náš věk a dosavadní životní styl. Víme, že každých 10 let se v našem organismu nakumuluje 1-1,5 kg toxických látek. Této zátěže je lepší se zbavovat průběžně, tzn. několik týdnů či měsíců. Pokud zvolíte neinvazivní metodu čištění, pak ji můžete zařadit do svých pravidelných denních rituálů a udělat si z ní třeba i životní styl.

 

Detoxikace u dětí

Dnes se bohužel stále častěji setkáváme s nemocemi u malých dětí, počínaje ekzémy, alergiemi až po problémy s imunitou. U malých dětí také dbáme na zásady zdravého životního stylu. V případě potřeby můžeme zařadit určitou formu detoxikace. Rozhodující je však věk. Reakce u dětí je ve většině případů mnohem rychlejší, než u dospělých. Mladému organismu stačí velmi málo k očistě a regeneraci.

 

Svá auta svěřujeme do rukou odborníkům, přistupujme i ke svému zdraví stejným způsobem. 
 

Faktory důležité pro výběr detoxikační metody

  • Zdravotní stav
  • Alergie, či jiná omezení
  • Věk 
  • Pracovní zatížení 
  • Časové možnosti

 

Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.

z našeho magazínu